خانه / انجام پایان نامه دکتری / کدام موضوعات برای یک دکترای مدیریت در نظر گرفته می‌شوند ؟
کدام موضوعات برای یک دکترای مدیریت در نظر گرفته می‌شوند ؟

کدام موضوعات برای یک دکترای مدیریت در نظر گرفته می‌شوند ؟

دکترا در مدیریت را می توان توسط سایت qa521.com که می‌خواهند در یک حوزه کاری منتخب تخصص داشته باشند ، اتخاذ کرد . موضوعات مربوط به یک برنامه دکترا به دلیل تغییرات در تکنولوژی و مدیریت جهانی فراوان است . دانشگاه ها مجموعه ای از موضوعات مورد مطالعه را ارائه می دهند که بعضی از آنها در زیر ذکر شده اند .

انجام پایان نامه دکتری حسابداری و مدیریت

برنامه دکترا در حسابداری و مدیریت متمرکز بر درک چگونگی نحوه مدیریت اطلاعات حسابداری است . به نظر می رسد ان به درک سودآوری حوزه‌های تجاری  و مناطق کسب و کار مانند توزیع ، واحدهای تجاری و تامین کنندگان نگاه میکند . تحقیقات حسابداری و نظریه های اقتصادی مبنایی برای اکتشاف بیشتر این موضوع  فراهم می‌کنند . تحقیقات کمی و آماری کانون توجه این موضوع هستند . محدودیت زمانی برای تکمیل دوره دکترا در حسابداری و مدیریت پنج سال است .

انجام پایان نامه دکتری مدیریت اطلاعات

دکترای مدیریت اطلاعات برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که مایل به آموزش و تحقیق در مدیریت اطلاعات هستند ، مناسب است . این برنامه بر بر این نظریه تمرکز دارد که تئوری سیستم های اطلاعاتی موجود در چارچوب سازمان های خاص  وجود دارند . الزامات دوره می تواند شامل سمینارها در مدیریت اطلاعات و رفتار سازمانی باشد . کارشناسی ارشد با یک کارشناسی ارشد علوم پایه  در سیستم های اطلاعاتی  به خوبی برای این برنامه دکترا  مناسب هستند.

انجام پایان نامه دکتری مدیریت و سازمان

یک تمرکز مشترک برای دانشجویانی  که به دنبال گرفتن مدرک دکتری مدیریت هستند ، مدیریت و سازمان است . این مطالعه شامل مطالعه سازمان ها و اعضای آنها از طریق دیدگاه های روان شناختی ، جامعه شناختی و اقتصادی است . این تحقیق کیفی و کمی است . تحقیقات بر مبنای رفتار سازمان ها و افراد است تا نظریه ها بتوانند در مورد این رفتارها ایجاد شوند. پروژه های تحقیقاتی در سراسر برنامه ها انجام می‌شود .

انجام پایان نامه دکتری بازاریابی

موضوع بازاریابی برای مدرک دکترا در مديريت با نياز به برآوردن نیازها و خواسته‌های مشتريان سرو کار دارد  . این برنامه برروی مشکلات و مسائلی تمرکز می‌کند که سازمانها در تلاش برای ارائه محصولات و خدمات مواجه هستند . ترتیبات برای این برنامه ها عبارتند ازعلوم رفتاری ، تحقیقات عملیاتی ، آمار و اقتصاد . دانش آموزان باید در کارگاه ها و سمینارها شرکت کنند و تحقیقات تئوری را برای پروژه های فردی اعمال نمایند .

انجام پایان نامه دکتری مدیریت عملیات

مدرک دکترا در مدیریت عملیات یک موضوع گسترده و وسیع است که طیف وسیعی از رشته ها را پوشش می دهد . این برنامه بهتر است به دانشجویانی که می‌خواهند یک مسیر شغلی و حرفه ای تحصیلی دانشگاهی را دنبال کنند مناسب‌تر است . زمینه های تحقیقاتی برای برنامه ها شامل مدیریت موجودی ، قیمت گذاری پویا ، تدارکات ، تولید و استراتژی زنجیره تامین و توسعه محصول می‌باشد . مباحث و موضوعات مربوط به مدیریت عملیات عبارتند از : بررسی مدل های سازمان های غیر انتفاعی .

چه مدت طول می کشد که دکترای خود را در کسب و کار دریافت کنید ؟

دکترای خود را به منظور درک مسائل و تئوری‌های پیچیده تجاری تجهیز می‌کند . این نوع مدرک تفکر انتقادی و نوآوری است که چشم انداز اقتصادی و تجاری را در ایالات متحده و بین المللی شکل و ترویج می دهد .

عملکرد

یک دکترا در کسب و کارو زمینه تجارت ، فارغ التحصیلان را برای پژوهش و تحقیقات های علمی یا حرفه ای آموزشی آماده می کند . دوره های کارشناسی ارشد در توسعه یا کاوش نظر در اقتصاد ، مدیریت و دیگر زمینه های مرتبط با کسب و کار است .

انواع

DBA یا مدرک دکتری مدیریت بازرگانی بر تطبیق تئوری کسب و کار جدید در محیط کسب و کار کنونی متمرکز است . فارغ التحصیلان DBA آماده کار در زمینه های مدیریتی و همچنین حرفه های دانشگاهی یا دولتی هستند .

دکترا یا دکترای فلسفه در کسب‌ و کار بر توسعه و تدوین نظریه‌های جدید در محیط کسب‌ و کار از طریق تحقیقات تخصصی تمرکز دارد . فارغ التحصیلان دکترا معمولا به عنوان تحلیلگران ارشد پژوهش تحقیقاتی در بخش‌های خصوصی یا دولتی کارمی‌کنند .

تمایز PhD و DBA معادل با هم هستند و هر دو نیازمند به برنامه های دقیق تری از دوره های آموزشی ، کار نوشتاری و سابقه تحقیق و پژوهش هستند .

 

چارچوب زمانی

دوره‌های دکترای کسب‌ و کار و تجارت نیازمند چهار سال مطالعه  تمام وقت و  میانگین متوسط 90 تا 120 اعتبار ترم است که به حدود 30 تا 40 دوره تبدیل می شود . اگر یک دانشجو دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد، دوره زمانی ممکن است حدود سه سال باشد  اگرمدرک دکترا در همان حوزه مطالعاتی به عنوان درجه master’s وجود داشته باشد .

بسته به کالج یا دانشگاه ، الزامات ممکن است به عنوان دوره های پایه و ابتدایی مورد نیاز برای ورود به دکترای برنامه کسب و کار متفاوت باشد .

اغلب سازمان‌ها به یک تز نوشتاری و شفاهی نیازدارند تا به عنوان آخرین مراحل دریافت مدرک دکترا به اتمام برسند.

برنامه تحصیلی در مقطع دکتری و ارشد

حوزه‌های مطالعاتی در یک دوره دکترای تخصصی از برنامه مدیریت بازرگانی کسب و کار می تواند شامل تاکید بر حسابداری ، رفتار سازمانی ، مدیریت عملیات ، اقتصاد ، بازاریابی و  امور مالی باشد .

نمونه ای از یک برنامه آموزشی مشترک برای DBA مورد نیاز در زیر لیست شده است . این مروری کلی بر وب سایت برنامه دکترای دانشجویی دانشگاه اولین دانشگاه واشنگتن برجسته است :

پایه و اساس اساسی یک پایه قوی در اقتصاد

پایه و اساس اساسی یک پایه قوی

• پایه قوی در اقتصاد میکرو، احتمالات و آمار و روش های کمی.

• قرار گرفتن در معرض یک حوزه تخصصی سازی و ابزار تحقیقاتی مورد نیاز.

• اتمام موفقیت آمیز امتحان اصلی. تخصص  وتخصصی سازی در یک یا چند حوزه مطالعه

• كارشناسي در يك يا چند حوزه مطالعه

• درک عمیق در زمینه انتخاب شده.

• ارتباط فعال با فرآیند تحقیق از طریق مدرسۀ دانشکده.

• تکمیل آزمون امتحان تحقیق

• مشارکت با اعضای هیئت علمی در فعالیت های پژوهشی.

•تکمیل و ارائه مقاله پژوهشی

• تحقیق فردی در زمینه موضوعی خاص مورد علاقه است.

• آماده سازی و دفاع از پایان نامه و مقاله.

 

ملاحظات انجام پایان نامه دکتری

مدارک تحصیلی دکترا بالاترین سطح آموزش هستند اما برای بسیاری از موقعیت ها یا برای پیشرفت حرفه ای لازم و ضروری نیستند . حوزه های خاص برخی از زمینه‌ها در داخل دولت یا موقعیت هایی که توسط صدور مجوز دولتی اداره می شوند ممکن است مستلزم یک دکترا باشند . وضعیت تحصیلی دانشکده در بیشتر کالج ها و دانشگاه ها مستلزم داشتن مدرک دکترا می باشد .

موضوعات پژوهشی برای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

روند تکمیل مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت کسب و کار معمولا شامل دو یا سه سال مطالعه می باشد . الزامات درجه به طور معمول شامل تکمیل دوره های آموزشی و ارائه یک پروژه تحقیقاتی در پایان سال گذشته می باشد . مهم است که یک موضوع پژوهشی را انتخاب کنید که تکنیک های مدیریت کسب و کار و مسائل مربوط به حوزه تخصص شما را مورد بررسی قرار میدهد . چندین رشته و زمینه وجود دارد که می‌توانید از آن هنگام شروع MBA، از جمله بازاریابی ، مالی و منابع انسانی،  انتخاب کنید .

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی دیجیتال یک موضوع تحقیق پژوهشی  عالی برای کسانی است که در زمینه بازاریابی تخصص دارند و به تحصیل می پردازند . همچنین به بازاریابی الکترونیکی نیز اشاره شده‌است و با ارتقاء تبلیغات و تبلیغ محصولات و یا خدمات در اینترنت مواجه است . یک پروژه پژوهشی و تحقیقاتی در این زمینه می تواند شامل تحقیقات دقیق و  مفصلی در مورد کاربردهای مدرن از بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی الکترونیکی به عنوان یک کسب و کار ، مزایا و محدودیت های بازاریابی دیجیتال ، نگرانی های امنیتی و اثرات آن در صنایع مختلف را شامل می شود .

مدیریت پول نقد

استراتژی مدیریت نقد با کنترل وصول نقدی و چگونگی نظارت شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری در این وجوه نقد سر و کار دارد . این موضوع برای پژوهش به طور کامل برای دانش آموزانی که امور مالی را به عنوان یک رشته مدیریت اجرایی بررسی می‌کنند ، مناسب است . شما می توانید موضوع تحقیق خود را حول اصول مبانی مدیریت پول نقد ، مدیران نقدی ، جریان نقدی مثبت و منفی ، مدیریت نقدینگی ، ایجاد یک راهبرد مدیریت پولی برای شرکت ها و همچنین اهمیت آن ، ترسیم کنید .

برنامه ریزی اجرایی و مدیریت جانشینی

برنامه ریزی و مدیریت جانشینی تحت بخش مدیریت منابع انسانی قرار دارد . برنامه ریزی جانشینی و مدیریت اجرائی در شرکت ها با تهیه مواد و ایجاد شرایط برای جایگزینی و پیشرفت برنامه ریزی شده از افراد با کیفیت های رهبری سر و کار دارد . پروژه و طرح تحقیقاتی در مورد برنامه ریزی و مدیریت برنامه‌ریزی جانشین پس از پیروزی می تواند در اطراف مبانی باشد که می‌تواند حول اصول اولیه استراتژی جانشینی بر اساس آن شرکت ها راهبردهای پیوندی ، یا الزامات ، شیوه ها و اهمیت برنامه ریزی جانشینی را ایجاد می کنند .

مدیریت کنترل فهرست

فرایند مدیریت کنترل موجودی ، با کاهش هزینه کل موجودی با مدیریت و تشخیص شناسایی مواد در ارتباط است . شما می توانید موضوع تحقیق خود را در مورد مدیریت کنترل موجودی با تمرکز بر توسعه و تحولات استراتژی کنترل موجودی ، تکنیک های کنترل موجودی ، عوامل اصلی در تصمیم گیری در کنترل موجودی و اجرای آن در شرکت ها بنویسید . این موضوع تحقیقاتی به عنوان بخشی از برنامه مدرک MBA در مقوله مطالعات مدیریت مالی قرار می گیرد .

حتما ببینید

نکاتی برای نوشتن مقالات در پایان نامه دکتری

نکاتی برای نوشتن مقالات در پایان نامه دکتری

هر پژوهشگری این تصور را دارد که پژوهش‌ اش به صورت خودکار بیشتر یا کمتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *