خانه / انجام پایان نامه دکتری / انجام پایان نامه دکتری مدیریت
انجام پایان نامه دکتری مدیریت

انجام پایان نامه دکتری مدیریت

چالش های انجام پایان نامه دکتری مدیریت چیست ؟

نوشتن پایان نامه یکی از چالش های مهم برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف است که شاید بتوان گفت مهم ترین بخش تحصیلی در این مقاطع محسوب می شود. البته نوشتن پایان نامه در مقطع دکتری با پایان نامه ای که دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد خود تجربه کرده اند، متفاوت است و در این مقطع تحصیلی شاید استرس بیشتری را برای دانشجویان به همراه داشته باشد .

انجام پایان نامه دکتری مدیریت

تصور کنید قصد دارید به مقصد مشخصی برسید که تا به حال تجربه رفتن به آن مقصد را نداشته اید . پس اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که نقشه ای از بهترین راه ممکن برای رسیدن به مقصد مورد نظرتان تهیه کنید و سپس با خیالی آسوده مسیر رسیدن به آن مقصد را طی کنید .

نوشتن پایان نامه نیز می تواند همانند چنین مسیری در نظر گرفته شود ؛ هرچند ممکن است این مسیر در نگاه اول ساده به نظر برسد اما درواقع اینطور نیست . به عبارت دیگر، انجام پایان نامه دکتری مدیریت ، با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد این رشته تفاوت هایی دارد . اول اینکه نوشتن پایان نامه دکتری دیگر شامل موضوعات کاربردی نمی شود و لازم است به موضوعات بنیادی پرداخته شود. این بدان معناست که دانشجویان دکتری مدیریت ، لازم است یک مدل جدید ارائه دهند. همین امر ، انتخاب موضوع برای نوشتن پایان نامه دکتری مدیریت را برای دانشجویان دشوار می کند . چالش دیگری که دانشجویان در انجام پایان نامه دکتری مدیریت با آن رو به رو هستند، روش و ابزار گردآوری داده ها است که لازم است به صورت کمی- کیفی در نظر گرفته شود. مورد دیگری که به دشواری مسیر نوشتن پایان نامه دکتری رشته مدیریت اضافه می کند ، این است که تعداد صفحات پایان نامه دکتری لازم است دو برابر حجم پایان نامه کارشناسی ارشد باشد .

برای اینکه بتوان پایان نامه دکتری مدیریت را با کیفیت بالایی انجام داد، لازمه ی آن، تهیه یک پروپوزال باکیفیت است . در پروپوزال ، همانند پروپوزالی که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود، لازم است تا مسیر تحقیقاتی ای که قرار است در نوشتن پایان نامه در پیش گرفته شود، مشخص گردد .

تا به اینجا می توان به خوبی درک کرد که انجام پایان نامه دکتری مدیریت ، چندان ساده نیست و نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد که همین امر موجب می شود اغلب دانشجویان ، نوشتن پایان نامه خود را به مراکز تحقیقاتی که در زمینه مدیریت فعالیت دارند ، بسپارند . این مراکز تحقیقاتی با بهره گیری از نیروی متخصص و باتجربه ای که در زمینه مدیریت، فعالیت های پژوهشی انجام می دهند ، می توانند در مراحل مختلف نوشتن پایان نامه ، دانشجویان را از انواع مشاوره های تخصصی و حرفه ای بهره مند کنند. این مراکز تحقیقاتی می توانند از انتخاب موضوع پایان نامه دکتری گرفته تا نوشتن پایان نامه و در کل انجام پایان نامه دکتری مدیریت، در کنار دانشجویان بوده و آنها را در رو به رو شدن با این چالش، یاری دهند .

گذشته از وب سایت های مربوط به مراکز تحقیقاتی که از تیم متخصص برای مشاوره و انجام پایان نامه دکتری مدیریت بهره می گیرند ، در بستر اینترنت ، سایت هایی به چشم می خورند که پایان نامه های دکتری مدیریت را به طور رایگان برای دانلود قرار داده اند یا اینکه موضوعاتی را برای پایان نامه دکتری مدیریت ارائه داده اند . لازم است بدانید که در درجه اول، پایان نامه های رایگان برای آشنایی با نحوه نگارش نوشتن پایان نامه دکتری مدیریت می تواند به کار گرفته شود به همین دلیل زیاد نمی توان از میزان اعتبار و ارزش علمی آنها اطمینان حاصل کرد. همچنین موضوعاتی که به طور رایگان برای پایان نامه دکتری در سطح اینترنت ارائه می شوند نیز از این قاعده مستثنی نیستند و عاقلانه است اگر در انتخاب موضوع پایان نامه دکتری جدیت بیشتری به خرج دهید .

حتما ببینید

انجام پایان نامه دکتری روان شناسی

برای انجام پایان نامه دکتری روان شناسی چه مطالعاتی داسته باشیم ؟

انجام پایان نامه دکتری روانشناسی : روانشناسی یکی از مهم ترین رشته های دانشگاهی می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *