خانه / انجام رساله دکتری / انجام رساله دکتری روانشناسی
انجام رساله دکتری روانشناسی

انجام رساله دکتری روانشناسی

چگونه از دغدغه های انجام رساله دکتری روانشناسی فارغ شوید ؟

روانشناسی ، علم کاوش در روان افراد است . همانطور که جسم انسان ها نیاز به درمان دارد ، روح و روان انسان نیز محتاج توجه است . روان انسان پیچیدگی های زیادی دارد که موجب شده به منظور کاهش دادن ناهنجاری های روانی و افزایش کیفیت روانی افراد ، مطالعات و تحقیقات زیادی بر روی عملکرد مغز و همچنین ذهن و روان افراد صورت گیرد . برای اینکه بتوان گامی در راستای پیشرفت در زمینه روانشناسی برداشت ، تحصیل در مقطع دکتری ، برای بعضی از گرایش های رشته روانشناسی الزامی است و در نتیجه انجام رساله دکتری روانشناسی یکی از چالش هایی است که دانشجویان با آن روبرو می شوند .

از مشاوره رساله تا انجام رساله دکتری روانشناسی

اهمیت انجام رساله دکتری روانشناسی ناشی از این است که میزان دانشی که دانشجویان در مدت تحصیل خود کسب کرده اند، محک می خورد ؛ علاوه براین ، می تواند زمینه ساز رشد و پیشرفت دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالاتر و دریافت بورسیه تحصیلی شود. مراکز تحقیقاتی که در زمینه های پژوهشی فعالیت می کنند ، به این اهمیت این موضوع واقفند و در این زمینه خدمات قابل توجهی را در مقاطع و رشته های تحصیلی متفاوت ، در اختیار دانشجویان قرار می دهند و دانشجویان را از دغدغه های نوشتن رساله رها می کنند .

یکی از خدمات مراکز تحقیقاتی ، مشاوره رساله است که موجب می شود تا دانشجویان چشم اندازی از آنچه که پس از انجام رساله دکتری روانشناسی دریافت می کنند، پیش رویشان قرار گیرد. به عبارت دیگر، این مراکز تحقیقاتی می توانند در تمامی مراحل نوشتن رساله خدمات مفیدی ارائه دهند و دانشجویان با در نظر گرفتن بودجه و زمانی که دارند ، می توانند تصمیم بگیرند که بخشی از نوشتن رساله را برعهده این مراکز بگذارند یا اینکه به طور کامل انجام رساله دکتری روانشناسی را به این مراکز تحقیقاتی بسپارند .

قبل از شروع نوشتن رساله ، مهم ترین اصل ، انتخاب موضوع است که مراحل مختلفی دارد و لازم است تا در انجام هر مرحله از انتخاب موضوع، دقت و دانش کافی لحاظ شود . به عبارت بهتر، موضوعی که برای نوشتن رساله انتخاب می شود ، در اصل حکم آجر اول یک دیوار را دارد که اگر به درستی جا گیر نشود ، تا ثریا کج می رود . با وجود اینکه بانک موضوعات رساله برای رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف ، از جمله دکتری روانشناسی به صورت رایگان در بستر اینترنت قابل دسترس است اما اینکه آیا موضوعات ارائه شده، کاربردی هستند یا خیر و یا تا چه اندازه ارزش علمی دارند ، مشخص نیست و انتخاب موضوع رساله بر اساس این نوع منابع، نیاز به تحقیقات بیشتر دارد .

انجام رساله دکتری روانشناسی درصورتیکه به مراکز تحقیقاتی سپرده شود می تواند مزایایی را در پی داشته باشد . در درجه اول ، دانشجویان می توانند با آسودگی خاطر بر روی دفاع رساله خود تمرکز کنند تا بالاترین امتیاز ممکن را کسب نمایند .

در درجه دوم ، انتخاب موضوع و نوشتن رساله توسط متخصصانی انجام می شود که در این زمینه از تجربه کافی برخوردارند و  می توانند ارائه رساله ای با کیفیت را تضمین کنند .

در درجه سوم، با ارائه خدمات مربوط به مشاوره رساله ، در تمام مراحل پژوهش ، دانشجویان را همراهی کرده و خیال آنها را از انجام رساله دکتری روانشناسی، از هر جهت راحت می نمایند .

حتما ببینید

دیگر نگران نوشتن رساله خود نباشید

با ما ، دیگر نگران نوشتن رساله خود نباشید !

از بزرگ ترین دغدغه های دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ، نوشتن رساله و …